Zrcadlový sál zámku Český Krumlov

Zrcadlový sál je jeden ze dvou dochovaných sálů českokrumlovského zámku. Sloužil jako koncertní i taneční síň, v době rekonstrukce jako barokního divadla v 18. století se v něm konala představení, poměrně dlouhou dobu byl používán jako knihovna.

Za svou historii si změnami prošel i co se týká jména: v dobách svého vzniku byl znám jako „Palác“, od poloviny 17. století byl označován za „Zlatý sál“. Roku 1768 jej kníže Josef Adam ze Schwarzenberku nechal rekonstruovat a vyzdobit malbami s hudebními motivy a velikými zrcadly – odtud název „Zrcadlový sál“. Ve 20. století byl použit k vystavení historických oděvů, někteří lidé jej proto znají jako „Vitrínový sál“.

Dnes opět slouží svému původnímu účelu – jako reprezentativní společenská místnost, kde se konají koncerty komorní hudby.

Více: Historie Zrcadlového sálu

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: