Maškarní sál zámku Český Krumlov

Maškarní sál patří k největším a nejreprezentativnějším prostorám celého zámku Sloužil, jak název napovídá, ke konání okázalých plesů a pompézních bálů, ale také jako přijímací sál pro šlechtu před divadelním představením. Proto je spojen Plášťovým mostem přímo s knížecí lóží Barokního divadla.

Maškarní sál navrhl architekt Andreas Altomonte a zdobí jej rokokové malby Josefa Lederera z roku 1748, které znázorňují šlechtickou společnost uprostřed karnevalového veselí. Kromě aristokratů v kostýmech jsou na freskách vidět postavy z francouzských a italských komedií dell'arte a muži i ženy v krojích různých zemí. Zajímavé je, že ve fondu Barokního divadla se našly autentické kostýmy, které byly pravděpodobně předlohou mistrovi.

Dnes je využíván především jako koncertní sál, ale hraje důležitou roli v rámci dalších kulturních aktivit Českého Krumlova.

Více: Historie Maškarního sálu

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: