Kostel Božího těla a Panny Marie Bolestné v areálu Minoritského kláštera

Za barokní branou z Klášterní ulice se rozkládá areál křižovnického kláštera. Na nádvoří Tramín stojí Kostel Božího těla a Panny Marie Bolestné.

Jedná se o gotickou stavbu s pozdějšími barokními úpravami. Po zámku je klášter rozlohou největším historickým objektem Českého Krumlova. V roce 1950 byl klášter uzavřen a za minulého režimu byl využíván jako vojenské učiliště, ubytovna úředníků, vzdělávací centrum, ale také skladiště.

V letech 2014–2015 probíhala v areálu komplexní rekonstrukce. Následně zde vzniklo kulturně vzdělávací centrum, jehož náplní je návštěvníkům přiblížit dobový život v klášteře a autentická řemesla.

Více: www.klasteryck.cz

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: