Program Festivalu komorní hudby Český Krumlov 2021

BAROKNÍ NOC NA ZÁMKU ČESKÝ KRUMLOV ®

23. 7. pátek a 24. 7. sobota 19.30 hodin

1. – 4. nádvoří, Maškarní sál, Plášťová chodba, Barokní divadlo, Zámecká zahrada

Jiří Stivín, Vladimír Kočí, Alla Danza Brno, CK Brass Quintet, Ludus musicus, En Garde, Histriones Pragenses, The Hadr, Krumlovští pištci, Fantascas, Vagabundus kolektive a žáci výtvarného oboru ZUŠ Český Krumlov jako pantomima v barokních maskách a dětská divadelní Schwarzenberská garda

BAROKNÍ OHŇOSTROJ

Barokní opera
Niccolò Piccinni (1728–1800)
LA SCHIAVA / Otrokyně
CAPELLA REGIA
umělecký vedoucí ROBERT HUGO

 

27. 6. NEDĚLE 17.00 – 1. nádvoří zámku
Jazzband Schwarzenberské gardy

27. 6. NEDÉLE 20.30 – klášter, zahrada Tramín
Nokturno s číší vína – skladby a úpravy pro dechovou harmonii
Česká dechová harmonie
Mozart, Vent, Kramář, Triebensee

29. 6. ÚTERÝ 19.00 hodin – zahrada Městského divadla
Jazz nad Vltavou
Ženy mého srdce
Petra Ernyeiová kvintet

30. 6. STŘEDA 19.30 – Zrcadlový sál
Koncert k poctě Josefa Suka
Julie Svěcená – housle, Václav Mácha – klavír
Mozart, Schubert, Dvořák, Smetana

1. 7. ČTVRTEK 19.30 – Zrcadlový sál
Lásky radost a trápení v písních slavných skladatelů i komponujících šlechticů
Stanislav Předota – zpěv, Helena Suchárová Weiser – klavír
Schubert, Dvořák, Ernst von Schwarzenberg, Moritz von Dietrichstein, Franz Ignaz von Beecke

2. 7. PÁTEK 21.00 – Ambit kláštera Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou
Josquin Desprez a jeho současníci v českých pramenech
Dyškanti
Josquin, Isaac, Obrecht

3. 7. SOBOTA 19.30 – kostel Božího těla a Panny Marie Bolestné, klášter
Slavnostní koncert barokní duchovní hudby – „Díkůvzdání za Boží navštívení v době, kdy na Čechii dopadl krutý bič moru“
CAPELLA REGIA / Robert Hugo
Gunther Jacob, Vivaldi

4. 7. NEDĚLE 17.00 – kostel Božího Těla a Panny Marie Bolestné, klášter
Růžencové sonáty H. I. Bibera
Lucie Sedláková Hůlová – housle, Jaroslav Tůma – varhany, cembalo
Biber, Černohorský, Bach, Muffat, Pachelbel