Nokturno

Kdy: 30.06.2017 21:30, Kde: Sloupová síň

Jana Bezpalcová – akordeon

Dominika Weiss Hošková – violoncello

Piazzolla, De Falla, Granados

Jana Bezpalcová

pochází z Prachatic. Hru na akordeon studovala u prof. Aleny Pustějovské na konzervatoři v Českých Budějovicích, u prof. Ľubomíra Žovice na VŠMU v Bratislavě a u prof. Ivana Kovala na Hochschule für Musik Franz Liszt v německém Výmaru. Zde své vzdělávání završila postgraduálním studiem „Konzertexamen“, které je nejvyšším stupněm vzdělání v instrumentálních oborech na hudebních akademiích v Německu. Během studií se Jana Bezpalcová úspěšně účastnila mnoha mezinárodních i českých akordeonových soutěží a absolvovala rovněž četné mistrovské kurzy, pořádané v Německu renomovanými akordeonovými pedagogy a sólisty. Od roku 2005 žije v Praze a pokračuje v koncertní činnosti v České republice i jinde v Evropě. Podílí se také na nejrůznějších hudebně-literárních a hudebně-divadelních projektech, včetně projektů zasahujících do oblastí mimo žánr vážné hudby.

Příležitostně se Jana Bezpalcová věnuje i komponování. Některé z jejích skladeb vydalo německé vydavatelství AUGEMUS Musikverlag a v letech 2011 a 2013 nakladatelství chromatika.cz vydalo první a druhý díl její „Školy hry na knoflíkový akordeon“, která je první českou učebnicí hry na tento nástroj vydanou od padesátých let 20. století.

Dominika Weiss Hošková

Dominika Weiss Hošková začala hrát na violoncello ve čtyřech letech. Po studiích na Pražské konzervatoři (prof. V. Jírovec, prof. V. Kočí) a soukromých lekcích u prof. Miloše Sádla pokračovala na Hudební fakultě AMU, kde absolvovala Magisterské studium v Praze ve třídě svého otce Doc. Jiřího Hoška (2007). Již v šestnácti letech potvrdila svoji interpretační vyspělost recitálem se závažným programem. Dokončila studium v Izraeli na Jerusalem Academy of Music (prof. Zvi Plesser – violoncello, prof. Avi Abramovic – komoní hudba) a pokračuje v doktorandském studiu na HAMU v Praze. Nadace Český hudební fond ocenila Dominiku Hoškovou udělením stipendia pro nejúspěšnější studenty a v roce 2006 ji nominovala na Prémiovou listinu ČHF pro nejlepší mladé interprety. Zúčastnila se mnoha českých i mezinárodních soutěží. Získala hlavní ceny na violoncellových studentských soutěžích – Heranova soutěž v Ústí nad Orlicí (1992, 1996), Prague Junior Note, mezinárodní violoncellová soutěž Liezen (Rakousko). Dále získala hlavní ocenění na violoncellové soutěži konzervatoří (Teplice, 2002), 1. cenu a diplom „absolutní vítěz“ na soutěži Karla Ditterse (2003), 3. cenu na violoncellové soutěži Bohuslava Martinů (2003) a stala se absolutním vítězem soutěže „Yamaha competition 2004“. Je zakladatelkou klavírního tria „Ester“, které získalo na Mezinárodní soutěži Bohuslava Martinů 2. cenu a Cenu za nejlepší provedení díla Bohuslava Martinů (2004). Její aktivity byly oceněny v červnu 2010 udělením Stříbrné medaile Senátu Parlamentu ČR za šíření dobrého jména a tradic České republiky ve Státě Izrael.

Program

nahoru

Kontakty

Hana Pelzová - ředitelka

telefon: +420 721 470 558

e-mail: pelzova@komorni-festival.cz

Marek Tůma – produkce

telefon: +420 777 243 992

e-mail: produkce@komorni-festival.cz

Alena Svobodová – tiskový mluvčí

e-mail: ala.svobodova@seznam.cz