Festival komorní hudby Český Krumlov

Letos již po 33. zahajuje hudební sezonu v Českém Krumlově.

Návštěvníkům města nabízí výjimečné hudební zážitky – koncerty jsou situovány do historických prostor zámku a významných památek města zapsaného v seznamu UNESCO. Festival tradičně zahájí Barokní noc na zámku Český Krumlov®

Je ohromujícím zážitkem, při němž prostory zámku a zámecké zahrady ožijí dobou, kdy zdejšími pány byli Eggenbergové a Schwarzenbergové. Právě oni mají největší zásluhu na vybudování skvostného barokního divadla.

Slavnosti a zábavy, ceremonie a rituály, touha po reprezentaci a okázalost byly v 18. století neodmyslitelnou součástí života zámecké společnosti.

Před šestnácti lety se staly inspirací pro první Barokní noc na zámku Český Krumlov®, která navazuje právě na tyto barokní slavnosti a zábavy.

Večer je plný tance, hudby, divadla, promenád, zážitkové gastronomie, noblesy, elegance, ale i rozpustilosti a veselí v magické atmosféře mihotajícího se plamene svíčky v dobových interiérech a exteriérech zámku. Účinkují interpreti se specializací na autentické provedení barokního umění.

Program

nahoru

Kontakty

Hana Pelzová - ředitelka

telefon: +420 721 470 558

e-mail: pelzova@komorni-festival.cz

Marek Tůma – produkce

telefon: +420 777 243 992

e-mail: produkce@komorni-festival.cz

Alena Svobodová – tiskový mluvčí

e-mail: ala.svobodova@seznam.cz